Kategoria:  

Ogólna

Czy warto zapisać dziecko na lekcje z instruktorem narciarstwa?

Instruktor
Powszechnie wiadomo, że dzieci lubią zimę i wszelkie związane z nią atrakcje. Panująca za oknem śnieżna aura zachęca do pełnego adrenaliny i wrażeń zimowego szaleństwa. Wspólna zabawa z dzieckiem pozwala w aktywny sposób spędzić wolny czas, a także pogłębić więzi rodzinne. Warto jest więc pomyśleć nad tym, by oprócz zjazdów na sankach i zabawy śnieżkami nauczyły się także jazdy na nartach.

Nauka jazdy

Wielu rodzicom wydaje się, że sami dadzą radę nauczyć dziecko poruszania się na nartach, jednak nie jest to zbyt bezpieczne. Bez odpowiedniego przygotowania można tak naprawdę źle do tego podejść, i już na samym początku zniechęcić malucha. Kilkuletnie dzieci najlepiej zapisać na lekcję z instruktorem. Jest on bowiem osobą wykwalifikowaną, mającą doświadczenie w pracy, posiada też odpowiednią technikę. Taka nauka jest teraz bardzo prosta dlatego, że zarówno w Polsce, jak i w krajach alpejskich takich jak np. Włochy znaleźć można wiele dobrych szkół narciarskich. Co więcej, często zdarza się, że za granicą znaleźć można nauczycieli mówiących po polsku. Oczywiście, ważne jest, by dziecko na nartach czuło się dobrze, bezpiecznie i komfortowo. W szkółce narciarskiej będzie miało ono przygotowanie nie tylko fizyczne, ale i psychiczne. Instruktorzy pokażą maluchowi, że jazda ma kojarzyć mu się ze śniegiem i zabawą. Dobra motywacja staje się wtedy także nauka w grupie innych dzieci – maluchy chcą wtedy pokazać szczyt swoich możliwości. Kiedy uczą ich rodzice może przeważać postawa „ nie chce mi się”. Należy jednak pamiętać, nie każde dziecko rozwija się tak samo, i kiedy po kilku lekcjach wyraźnie nie chce jeździć, to nie można go zmuszać."


Wybór instruktora narciarstwa

Jest to kwestia dość istotna, gdyż lekcje z instruktorem mają być dla dziecka przyjemnością. Rodzice muszą pamiętać o preferencjach dziecka - na przykład z osobą jakiej płci czuje się ono bardziej komfortowo. Ważne jest także, zwrócenie uwagi na to, czy dany instruktor narciarstwa pracował wcześniej z dziećmi, i czy zna ich psychikę. Dobrze opierać się na poleceniach znajomych, albo na znalezionych w internecie opiniach. Taki wybór jest najważniejszy w czasie nauki dzieci w wieku 3-6 lat, gdyż szybko się one wtedy zniechęcają, a także szybko wyczuwają stres drugiej osoby. Nie lubią także być zmuszane. Dobry instruktor narciarstwa ma je uczyć niejako przez zabawę, a wtedy szybko i łatwo poznają podstawy narciarstwa.Dziecko na nartach

Nauka jazdy ma się opierać na ciekawych zadaniach, na przykład na zabawie w szybowce i robienie pajacyków (na rozgrzewkę). Należy podawać skojarzenia, które będą łatwe dla dziecka - wtedy będzie słuchać znacznie chętniej. Na przykład nie ma sensu opowiadać mu o pługu albo półpługu - najlepiej porównywać je do trójkątów. Początkowe ćwiczenia mają obejmować podstawowe kroki i obroty, później hamowanie (które trzeba ćwiczyć). Po tym zaczyna się nauka przenoszenia ciężaru z nogi na nogę i skręcanie (może to być ukazane jako zabawa w ptaka). Szkółki narciarskie starają się by każde dziecko na nartach czuło się dobrze, i by lekcje z instruktorem były dla niego mile spędzonym czasem. Zajęcia odbywają się grupowo lub indywidualnie. Instruktor narciarstwa zwraca uwagę na każdego malucha i na początku dosłownie prowadzi go za rękę. W takich szkółkach nie ma także problemu z wypożyczeniem sprzętu, łącznie z butami i kaskami. Przeprowadzona w ten sposób nauka jazdy na nartach jest doskonałą inwestycją i zazwyczaj przynosi świetne efekty.


Zarówno lato, jak i zima sprzyjają zdobywaniu nowych umiejętności. Warto zatem uczyć dziecko od samego początku nowych zdolności i na bieżąco rozwijać.

Informacje
Dodano 2017-10-09 godz 20:36
Dodał(a): baza-dziecka
Komentarze
brak komentarzy
 Na zakupy dodaj produkty
Silikonowa forma na 6 muffinek - SERCE
Cena: 22,00 zł

Wykonana z wysokiej jakości silikonu forma do wypieku sześciu oryginalnych babeczek w kształcie serc. Silikon…

Zestaw do pieczenia dziecięcy
Cena: 27,70 zł

Dzieci z chęcią pomagają swoim rodzicom w kuchni. Będą bardzo dumne, jeśli chociaż kilka przyrządów…

Silikonowa foremka do jajek
Cena: 7,00 zł

Foremka do smażenia jajek sadzonych, wykonana z wysokiej jakości silikonu. Silikon odporny jest na temperatury…lato 2021
 28 CZE - 27 SIE 2021 8:00 - 18:00
Planeta Robotów , Warszawa (Mokotów)

Najlepsze półkolonie w Warszawie. Zobacz więcej »

pl
 19 KWI - 15 KWI 2026 14:00
Akademia Jazdy Konnej Biały Jednorożec , Poznań (Poznań-Nowe Miasto)
Jak chcesz aby Twoje dziecko spędziło czas?
Aktywność sportowa
Rozrywka na weekend
Nauka przez zabawę
Wydarzenie kulturalne
Warsztaty i kursy
Masz konkretne oczekiwania?
Skorzystaj z naszego katalogu!
Data od:
Data do:
Wybrane miasto:
Newsletter
Reklamy
Kronika rodzinna
Obozy narciarskie
data założenia: 04.12.2014 21:01
Ostatni post: 04.12.2014 21:03

Zapraszamy miłośników białego szaleństwa na obóz narciarski Zobacz więcej »

Kirunek Kolonia Harsz

Wreszcie wypłynęliśmy! 4 żaglówki pod wspólną banderą wypłynęły z Giżycka ku nowej przygodzie. Zobacz więcej »

Partnerzy:
BEZPIECZNY STOK
Klub Mamuśki
PayU
SOSrodzice.pl
Świadoma Mama
Szlak Rzemiosła
Teatr Animacji w Poznaniu
Teatr Będzin
Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka
BEZPIECZNY STOK
Klub Mamuśki
PayU
SOSrodzice.pl
Świadoma Mama
Szlak Rzemiosła
Teatr Animacji w Poznaniu
Teatr Będzin
Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka
Poleć nas na Facebook i G+
Twitter Pinterest
Strona używa cookies (ciasteczek)
Zamknij

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności