Kategoria:  

Ogólna

Jak zorganizować wieczór panieński?

Wieczór panieński
Wieczór panieński to ważne wydarzenie, wiążące się z tradycją ślubną. Tego dnia nie może zabraknąć zabaw oraz specjalnych gadżetów na wieczór panieński. Sprawdź, czego nie może zabraknąć na imprezie i zapoznaj się z ofertą sklepu godanparty.pl, gdzie znajdziesz najlepsze atrybuty na tę okazję!

Zgodnie z tradycją, przyszła panna młoda powinna uroczyście pożegnać się z okresem panieństwa, podczas całonocnej zabawy w towarzystwie swoich bliskich przyjaciółek. Z tym zwyczajem wiąże się kilka obowiązkowych punktów, które trzeba spełnić, aby wieczór panieński był udany. Poniżej kilka rad na organizację wieczoru panieńskiego. Sprawdź, jak przygotować udaną zabawę, której przyszła panna młoda nigdy nie zapomni.


Wieczór panieński - co mówi tradycja?


Przedślubna zabawa jest tradycją o bardzo głębokich korzeniach. Niegdyś organizowana była na wieczór przed ślubem. Równolegle z zabawą dziewcząt odbywał się również wieczór kawalerski. Z tradycyjnym wieczorem panieńskim wiązało się kilka zwyczajów, do których należało wypiekanie kołacza, plecenie wianków czy wykupywanie rózgi weselnej. Podczas ostatniego wieczoru panieństwa, przyszłej pannie młodej towarzyszyć miały jedynie kobiety, które dodatkowo powinny być stanu wolnego. Dzisiaj tradycja organizacji wieczoru panieńskiego uległa pewnym zmianom, jednak w dalszym ciągu jest to obowiązkowa i charakterystyczna zabawa, która wymaga określonych przygotowań.


Organizacja wieczoru panieńskiego - lista gości


Zgodnie z tradycją to druhna powinna zająć się organizacją wieczoru panieńskiego, w tajemnicy przed panną młodą. Podstawą udanej zabawy jest odpowiednia lista gości. Powinny się na niej znaleźć oczywiście same kobiety, które są w bliskiej relacji z panną młodą. Najlepiej, jeśli to osoby stanu wolnego, jednak obecnie nie jest już to wymagany punkt. Do osób znajdujących się na liście gości należy wysłać zaproszenia z odpowiednim wyprzedzeniem, tak aby każda z pań mogła się przygotować. Najlepiej organizację całego wydarzenia konsultować ze wszystkimi uczestniczkami, zachowując jednak szczegóły w tajemnicy przed panną młodą.


Plan wieczoru i zabawy na wieczór panieński


To, co będziecie robić podczas tego wieczoru, powinno zależeć przede wszystkim od gustu i charakteru przyszłej panny młodej. Jeśli to szalona i lubiąca imprezy osoba, z pewnością spodoba jej się przejażdżka limuzyną i tańce w nocnym klubie. Alternatywą jest pamiątkowa sesja fotograficzna, wizyta w escape roomie, wspólny wypad do SPA czy nawet wyjazd i nocne zwiedzanie miasta. Wszystkie chwyty są dozwolone, jednak aby tradycji stało się zadość, warto poświęcić również chwilę na tradycyjne zabawy na wieczór panieński. Należą do nich testy na przyszłą panią domu, podczas których panna młoda musi udzielić odpowiedzi na różne pytania bądź wykonać drobne prace, jak np. cerowanie skarpetek. Powinien się także odbyć quiz, który określi, czy dobrze zna pana młodego. Warto zastosować również kilka wróżb na pomyślność przyszłego małżeństwa.


Atrybuty druhny i przyszłej panny młodej


Aby podkreślić, że nie jest to zwykła zabawa, a ostatni wieczór panieństwa, wszystkie uczestniczki powinny posiadać specjalne gadżety na wieczór panieński. Zgodnie z tradycją organizacji wieczoru panieńskiego, uczestniczki powinny być ubrane podobnie - na przykład w jednym kolorze, a wyróżniać powinna się jedynie panna młoda. Aby podkreślić nastrój zabawy, warto zaopatrzyć się w kilka gadżetów na wieczór panieński, takich jak kotyliony i ozdoby, np. wianki na głowę. Niezbędne będą także dekoracje - okolicznościowe balony, tort oraz gadżety z podtekstem erotycznym, które będą nawiązywać do nocy poślubnej. Artykuły niezbędne na wieczorze panieńskim znajdziesz w ofercie sklepu Godan Party.


Prezenty na wieczór panieńskiPodczas organizacji wieczoru panieńskiego nie można zapomnieć o upominkach dla przyszłej panny młodej. Część z nich powinna być zabawna, nawiązująca do przyszłego ślubu. Do takich prezentów na wieczór panieński należą między innymi: wałek na męża, puchate kajdanki czy wyzywająca bielizna. Warto jednak zadbać także o jakiś symboliczny i wyjątkowy upominek, na przykład biżuterię z grawerem.

Informacje
Dodano 2018-05-03 godz 22:57
Dodał(a): baza-dziecka
Komentarze
brak komentarzy
 Na zakupy dodaj produkty
Silikonowa forma na 6 muffinek - SERCE
Cena: 22,00 zł

Wykonana z wysokiej jakości silikonu forma do wypieku sześciu oryginalnych babeczek w kształcie serc. Silikon…

Silikonowa foremka do jajek
Cena: 7,00 zł

Foremka do smażenia jajek sadzonych, wykonana z wysokiej jakości silikonu. Silikon odporny jest na temperatury…

Forma silikonowa OWCA
Cena: 21,70 zł

Wykonana z wysokiej jakości silikonu forma do wypieku ciasta w kształcie owieczki-zachwyci dzieci i dorosłych!…p
 19 KWI - 10 KWI 2025 10:00 - 20:00
Akademia Jazdy Konnej Biały Jednorożec , Poznań (Poznań-Nowe Miasto)
Jak chcesz aby Twoje dziecko spędziło czas?
Aktywność sportowa
Rozrywka na weekend
Nauka przez zabawę
Wydarzenie kulturalne
Warsztaty i kursy
Masz konkretne oczekiwania?
Skorzystaj z naszego katalogu!
Data od:
Data do:
Wybrane miasto:
Newsletter
Reklamy
Kronika rodzinna
Obozy narciarskie
data założenia: 04.12.2014 21:01
Ostatni post: 04.12.2014 21:03

Zapraszamy miłośników białego szaleństwa na obóz narciarski Zobacz więcej »

Kirunek Kolonia Harsz

Wreszcie wypłynęliśmy! 4 żaglówki pod wspólną banderą wypłynęły z Giżycka ku nowej przygodzie. Zobacz więcej »

Partnerzy:
BEZPIECZNY STOK
Klub Mamuśki
PayU
SOSrodzice.pl
Świadoma Mama
Szlak Rzemiosła
Teatr Animacji w Poznaniu
Teatr Będzin
Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka
BEZPIECZNY STOK
Klub Mamuśki
PayU
SOSrodzice.pl
Świadoma Mama
Szlak Rzemiosła
Teatr Animacji w Poznaniu
Teatr Będzin
Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka
Poleć nas na Facebook i G+
Twitter Pinterest
Strona używa cookies (ciasteczek)
Zamknij

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności