Kategoria:  

Ogólna

Jaki prezent dla dziewczynki?

czekoladowy aparat
Córka to oczko w głowie każdego rodzica. Prezenty dla dziewczynek należą do najpopularniejszych na rynku. Przyjęło się, że to najczęstsza grupa docelowa drobnych i okazjonalnych upominków. Czasami jednak, podczas wyboru, ogrom możliwości stanowi niebywały kłopot dla kupującego podarek dla swojej pociechy.

Prawdziwa księżniczka...


Małe dziewczynki przede wszystkim docenią lalki, zabawki pluszowe oraz wymyślne stroje. Króluje tutaj kolor różowy, jednak popularna ostatnio stała się również niebieska barwa. Wśród zabawek spośród lalek wyróżnić należy kucyki. Zdobywają one coraz większe uznanie i w niedługim czasie powinny przegonić pod względem popularności ,,królujące przez lata'' lalki Barbie.


Jeżeli dziewczynka posiada w swoim asortymencie odpowiednią ilość zabawek, można zdecydować się na zakup domku dopasowanego do nich lub też samochodu. Na rynku znajduje się bardzo wiele elementów asortymentu dodatkowego. Zabawki dla dziewczynek to zazwyczaj więcej niż jeden regał produktów. W tym świecie można stracić rachubę!


,,Buntowniczka"


Wraz z wiekiem odchodzi się powoli od lalek oraz zamiłowania tylko i wyłącznie do koloru różowego. Objawia się to w różny sposób. Czasami mniej spektakularny, w innym wypadku zupełnie wyjątkowy. Okres buntu to często zainteresowanie męskimi zabawkami. W tym czasie nawet najbardziej przyzwyczajona do lalek dziewczyna chce pokazać swoje drugie, bardziej ,,męskie'' oblicze.


Do zrównoważonych prezentów przeznaczonych dla małych ,,buntowniczek" zaliczyć możemy puzzle, samochody czy też zabawki elektroniczne. Jeżeli nasza córka znajduje się właśnie w tym wieku, za wszelką cenę unikać należy wymienionych wcześniej lalek czy też pluszowych maskotek, które tylko rozzłoszczą jej dumę.


Dzieci dorastają


Każdy okres w dojrzewaniu zajmuje dłuższą lub też krótszą chwilę. W pewnym momencie nasza mała córka stanie się niemal dorosłą kobietą. Zmienia się w tym momencie nie tylko jej sposób myślenia, ale również zainteresowania. Popularną opcją dla dziewczyn starszych będą już wszelkiego rodzaju gadżety. Może być to odtwarzacz muzyki, słuchawki do telefonu komórkowego czy sam smartfon, o ile okazja jest ważna.


Pomimo szczerej niechęci, technologia to obecnie największe źródło prezentów. Nie zaleca się wręczania elektronicznych gadżetów dla dzieci, jednak w pewnym wieku elektronika towarzyszy naszemu życiu na każdym kroku. Drobne upominki nie powinny jednak stanowić wydatku zbyt obciążającego nasz budżet. Prezenty, ich idea oraz ogólne przeznaczenie nie zakładają wydawania całej wypłaty na nowy komputer osobisty dla córki. Zamiast tego korzystny okazać może się zakup mniejszej elektroniki, również bardzo przydatnej.


Słodkości


Idealne na mniejsze okazje są słodkie upominki oferowane przez poszczególne firmy. Czekolada z życzeniami czy też lalka wykonana z tego wyrobu cukierniczego zadowolą nawet najbardziej wybrednych łasuchów.


Słodycze to prezent sprawdzający się zwłaszcza podczas drobniejszych uroczystości rodzinnych. Mogą także w umiejętny sposób towarzyszyć innym prezentom, na przykład w trakcie świąt Bożego Narodzenia. Uniwersalność sprawia, że taka forma upominku, będzie zawsze trafiona i skonsumowana z ogromną radością.


Książki, prezenty rozwijające, hobby


Ostatnia z grup godna uwagi to prezenty, które wpływają na rozwój danego człowieka. Mogą zawierać one wiedzę specjalistyczną z danych dziedzin lub też ogólną (jak encyklopedie czy też poradniki). Niektóre nadają się idealnie na łamigłówki czy też jako pomoc przy rozwijaniu wyobraźni.


Warto we własnym dziecku wzbudzić także bodziec do odkrywania. Suche przekazywanie faktów, bez odpowiedniego wsparcia w postaci rozrywki, będzie raczej źle odbierane przez dziewczynkę. Zainteresowanie danym tematem pozwoli na stopniowe zaznajamianie się z nim, zmusi do wytężonego wysiłku umysł a także w dalszym rozrachunku będzie prowadziło do powstawania nowych hobby.


Pasje w życiu są ważne. Odpowiednie zamiłowania to gwarancja rozwoju każdego człowieka. Prezenty, które mogą wpłynąć na ten rozwój to najlepsza z możliwych grup podarunkowych. Wzbudzenie ciekawości w naszym dziecku, powinno zaprocentować w krótkim czasie. Poza tym każdy rodzic uwielbia ten moment, w którym jego pociecha jest najzwyczajniej w świecie szczęśliwa.


Patronem artykułu jest sklep Chocorepublica oferujący prezenty z czekolady.

Informacje
Dodano 2017-11-17 godz 09:59
Dodał(a): baza-dziecka
Komentarze
brak komentarzy
 Na zakupy dodaj produkty
Forma silikonowa SŁOŃ
Cena: 21,70 zł

Wykonana z wysokiej jakości silikonu forma do wypieku ciasta w kształcie słonia-zachwyci dzieci i dorosłych!…

Foremki silikonowe do muffinek (6)
Cena: 9,90 zł

Wyjątkowy zestaw 6 foremek do wypieku muffinek wykonanych z wysokiej jakości silikonu. Silikon odporny jest…

Forma silikonowa OWCA
Cena: 21,70 zł

Wykonana z wysokiej jakości silikonu forma do wypieku ciasta w kształcie owieczki-zachwyci dzieci i dorosłych!…lato 2021
 28 CZE - 27 SIE 2021 8:00 - 18:00
Planeta Robotów , Warszawa (Mokotów)

Najlepsze półkolonie w Warszawie. Zobacz więcej »

p
 19 KWI - 10 KWI 2025 10:00 - 20:00
Akademia Jazdy Konnej Biały Jednorożec , Poznań (Poznań-Nowe Miasto)
Jak chcesz aby Twoje dziecko spędziło czas?
Aktywność sportowa
Rozrywka na weekend
Nauka przez zabawę
Wydarzenie kulturalne
Warsztaty i kursy
Masz konkretne oczekiwania?
Skorzystaj z naszego katalogu!
Data od:
Data do:
Wybrane miasto:
Newsletter
Reklamy
Kronika rodzinna
Obozy narciarskie
data założenia: 04.12.2014 21:01
Ostatni post: 04.12.2014 21:03

Zapraszamy miłośników białego szaleństwa na obóz narciarski Zobacz więcej »

Kirunek Kolonia Harsz

Wreszcie wypłynęliśmy! 4 żaglówki pod wspólną banderą wypłynęły z Giżycka ku nowej przygodzie. Zobacz więcej »

Partnerzy:
BEZPIECZNY STOK
Klub Mamuśki
PayU
SOSrodzice.pl
Świadoma Mama
Szlak Rzemiosła
Teatr Animacji w Poznaniu
Teatr Będzin
Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka
BEZPIECZNY STOK
Klub Mamuśki
PayU
SOSrodzice.pl
Świadoma Mama
Szlak Rzemiosła
Teatr Animacji w Poznaniu
Teatr Będzin
Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka
Poleć nas na Facebook i G+
Twitter Pinterest
Strona używa cookies (ciasteczek)
Zamknij

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności