Kategoria:  

Ogólna

Monitoring pracy niani

Niania
Zastanawiasz się nad założeniem ukrytego monitoringu, którego celem byłby nadzór nad pracą niani? Sprawdź czy wspomniane rozwiązanie jest aby na pewno legalne. A może istnieją inne, równie skuteczne sposoby na weryfikację opiekunki do dziecka?

Kamera ukryta w oku pluszowego misia, schowana skrzętnie za ozdobnym kwiatkiem, a może zamontowana na karniszach w każdym z pokoi? Wyobraźnia rodziców niekiedy potrafi zaskakiwać zwłaszcza, jeśli w grę wchodzi dobro dziecka. Czy wobec tego warto decydować się na montaż domowego monitoringu, którego celem będzie obserwacja pracy opiekunki? A jeśli nie, to w jaki inny sposób sprawdzić czy niania odpowiednio zajmuje się maluchem?


Ukryta kamera, a Kodeks Pracy


Obecnie spora ilość sklepów z artykułami elektronicznymi oddaje do naszej dyspozycji mini – kamery, określane również mianem… kamer szpiegowskich. Po wspomniane rozwiązanie nierzadko sięgają rodzice pozostawiający malucha pod opieką niani. Niestety, wyłącznie nieliczna grupa osób zdaje sobie sprawę z faktu, że takie działanie jest po prostu… nielegalne. Zgodnie z art. 11 Kodeksu Pracy, pracodawca jest zobowiązany do poszanowania dóbr osobistych oraz godności pracownika. Co to oznacza? W praktyce znaczy to, że filmowanie niani możliwe jest wyłącznie za jej zgodą. Jeśli więc zdecydujemy się na zamontowanie ukrytej kamery „za plecami” opiekunki, wówczas – mówiąc wprost – dopuścimy się złamania przepisów Kodeksu Pracy, ponieważ bezprawnie naruszymy dobro osobiste niani, jakim jest prawo do prywatności. Nie trzeba chyba dodawać, że w najgorszym przypadku sprawa może znaleźć swój finał na sali sądowej.


Zastąp kamerę… zaufaniem


A co zamiast domowego monitoringu? No cóż, w praktyce najlepszym rozwiązaniem będzie zatrudnienie w pełni profesjonalnej niani, która wzbudzi nasze zaufanie i co do której nie będziemy mieć absolutnie żadnych wątpliwości. Gdzie wobec tego szukać kompetentnych opiekunek do dziecka? Przede wszystkim na portalach specjalizujących się w zbieraniu ofert niań. Tego typu strony moderowane są często przez specjalistów weryfikujących wiarygodność zamieszczanych ogłoszeń. Dzięki temu masz pewność, że znaleziona w globalnej sieci niania jest osobą posiadającą potwierdzone kwalifikacje. Warto dodać, że korzystanie ze wspomnianych stron jest wręcz dziecinnie proste. Z reguły posiadają one bowiem własne wyszukiwarki, w które wystarczy wpisać odpowiednią frazę np. niania w Poznaniu. W ten prosty sposób znajdziemy opiekunkę gotową zająć się maluchem na terenie Poznania.


Opinia malucha


Referencje od poprzednich pracodawców, ukończone kursy czy nawet wykształcenie o profilu pedagogicznym stanowią bez wątpienia bardzo dobre świadectwo posiadanych przez nianię umiejętności. Niemniej jednak najbardziej wiarygodną opinię na temat pracy opiekunki wyda… sam podopieczny. Z tego względu należy bacznie obserwować zachowanie malucha względem niani. Jak wyglądają przywitania i pożegnania opiekunki? Czy malec cieszy się na jej widok? A może wręcz przeciwnie, wydaje się zaniepokojony przyjściem niani? Naturalnie w przypadku starszych dzieci warto również zwracać uwagę na to, w jaki sposób synek lub córka opisują dzień spędzony pod opieką zatrudnionej osoby. Zapytajmy więc dziecko jak – konkretnie – bawiło się z nianią, co jadło etc. Następnie te same pytania zadajmy opiekunce. Jeśli niania przedstawi nam podobny scenariusz dnia wówczas mamy pewność, iż dzieckiem zajmuje się osoba godna zaufania.


Na koniec mała uwaga; pamiętaj, by – nawet w momencie, gdy nie masz najmniejszych wątpliwości co do kompetencji i uczciwości niani – nie rezygnować z obserwacji zachowania dziecka oraz wspomnianych rozmów. Dzięki temu będziesz mieć pewność, iż pomimo upływu czasu niania w dalszym ciągu skrupulatnie wywiązuje się z ustalonych obowiązków.

Informacje
Dodano 2017-05-29 godz 09:47
Dodał(a): baza-dziecka
Komentarze
brak komentarzy
 Na zakupy dodaj produkty
Zestaw do pieczenia dziecięcy
Cena: 27,70 zł

Dzieci z chęcią pomagają swoim rodzicom w kuchni. Będą bardzo dumne, jeśli chociaż kilka przyrządów…

Forma silikonowa KOŃ
Cena: 17,70 zł

Wykonana z wysokiej jakości silikonu forma do wypieku ciasta w kształcie konia-zachwyci dzieci i dorosłych!…

Forma silikonowa MOTYL
Cena: 17,70 zł

Wykonana z wysokiej jakości silikonu forma do wypieku ciasta w kształcie motyla- zachwyci dzieci i…Naturalion dookoła świata
 3 - 4 PAŹ 2021 9:30 - 15:30
Teatr Cortiqué Anny Niedźwiedź , Poznań (Poznań-Jeżyce)

Baletowy spektakl dla dzieci z elementami akrobatycznymi i wokalnymi. Zobacz więcej »

p
 19 KWI - 10 KWI 2025 10:00 - 20:00
Akademia Jazdy Konnej Biały Jednorożec , Poznań (Poznań-Nowe Miasto)
Jak chcesz aby Twoje dziecko spędziło czas?
Aktywność sportowa
Rozrywka na weekend
Nauka przez zabawę
Wydarzenie kulturalne
Warsztaty i kursy
Masz konkretne oczekiwania?
Skorzystaj z naszego katalogu!
Data od:
Data do:
Wybrane miasto:
Newsletter
Reklamy
Kronika rodzinna
Obozy narciarskie
data założenia: 04.12.2014 21:01
Ostatni post: 04.12.2014 21:03

Zapraszamy miłośników białego szaleństwa na obóz narciarski Zobacz więcej »

Kirunek Kolonia Harsz

Wreszcie wypłynęliśmy! 4 żaglówki pod wspólną banderą wypłynęły z Giżycka ku nowej przygodzie. Zobacz więcej »

Partnerzy:
BEZPIECZNY STOK
Klub Mamuśki
PayU
SOSrodzice.pl
Świadoma Mama
Szlak Rzemiosła
Teatr Animacji w Poznaniu
Teatr Będzin
Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka
BEZPIECZNY STOK
Klub Mamuśki
PayU
SOSrodzice.pl
Świadoma Mama
Szlak Rzemiosła
Teatr Animacji w Poznaniu
Teatr Będzin
Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka
Poleć nas na Facebook i G+
Twitter Pinterest
Strona używa cookies (ciasteczek)
Zamknij

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności