Zajęcia przyrodniczo-edukacyjne dla dzieci 4-9 lat. Zapisy na nowy rok rozpoczęte

Warsztaty dla dzieci
Adres
Bogedaina 22a
41-500 Chorzów
Informacje

Nauka nudna? Nigdy w życiu!

Nauka kojarzy się często ze mozolną pracą i nudą. Zwłaszcza, gdy sięgamy pamięcią do czasów szkolnych, kiedy godziny spędzone nad książkami wolelibyśmy zamienić na zabawę na świeżym powietrzu z rówieśnikami. A jak czas szkolnej nauki będą wspominały dzisiejsze maluchy?

Żeby mi się chciało tak, jak mi się nie chce! Oto domena wielu młodych ludzi. Na portalach społecznościowych powstają nawet specjalne grupy, zrzeszające uczniów wyczerpanych żmudną nauką, którzy woleliby bawić się zamiast ślęczeć nad książkami. Niestety nie ma dla nich ratunku - w dzisiejszych czasach edukacja to podstawa.
Na szczęście dzieci nie muszą jeszcze o tym myśleć. Mogą uczyć się przez zabawę. Najnowsze metody nauczania opierają się na badaniach nad rozwojem człowieka, co pozwala dzieciom osiągać zadziwiające sukcesy. Okazuje się bowiem, że wystarczy po prostu wykorzystać wrodzone zdolności maluchów. Nie tylko w kwestii predyspozycji językowych. Zasada ta dotyczy także przyswajania informacji z obszaru matematyki, fizyki czy chemii.

- Kilkuletnie dzieci z powodzeniem mogą zgłębiać trudne zagadnienia matematyczne bez znajomości podstaw teoretycznych. Podstawy nie są im w ogóle potrzebne. – mówi Kamila Dercz, autorka książek z zakresu metodyki nauczania. - Dzieci bez problemu rozwiązują zadanie wielobarwnego malowania map. Brzmi bardzo poważnie. Tymczasem maluchy świetnie się bawią i bez problemu rozwiązują to zadanie. Podobnie jest z fizyką czy chemią. Warunek jest jeden: dzieci same muszą eksperymentować i wyciągać wnioski.


Najważniejsze: daj mi spróbować!


Eksperymentowanie jest czymś naturalnym, szczególnie we wczesnym dzieciństwie. Ponawiane próby włożenia klocka do otworu o odpowiednim kształcie to nic innego, jak kolejne próby naukowe. Dzieci powinny mieć taką możliwość także w wieku szkolnym.
Okres pomiędzy trzecim a siódmym rokiem życia to najlepszy czas na twórczą zabawę. Ważne, aby zabawa była oparta na doświadczaniu, a nie obserwacji. Wojciech Kulesza prowadzi fundację Kombinatory.pl, organizującą zajęcia dla dzieci od czwartego roku życia, podczas których najmłodsi poddają prawa fizyki, chemii i matematyki najprawdziwszym próbom. Jego spostrzeżenia to kwintesencja tego, czym jest nauczanie przez doświadczanie. Jak mówi pan Wojtek, najważniejsze jest samodzielne eksperymentowanie i wyciąganie wniosków. Dla dzieci nie jest istotne to, czy eksperyment wyjdzie czy nie. Dzięki nieudanym próbom uczą się, że taka jest natura rzeczy. Eksperyment zawsze można powtórzyć, nawet wielokrotnie. A dzięki licznym powtórkom wprowadzane są modyfikacje, prowadzące do sukcesu. To jedna z najcenniejszych lekcji życia dla dzieci.
Jak podkreśla autor warsztatów organizowanych przez fundację: Dzieci nie postrzegają świata poprzez trudne zagadnienia matematyki czy fizyki. Brak przyklejonej etykietz powoduje, że z powodzeniem można je nauczyć wszystkiego. Nawet teorii względności. – dodaje z uśmiechem pan Wojtek. - Ważne jest tylko odpowiednie podejście i metoda. No i dobra zabawa.


Inwestycja w przyszłość

Kreatywne i myślące dzieci wyrastają na mądrych dorosłych, którzy dają sobie świetnie radę w życiu, nie tylko zawodowym. Warto pomyśleć o tym zawczasu, kiedy nasze dziecko jest w okresie największej przyswajalności wiedzy. Ten okres przypada na czas pomiędzy pierwszym a dziewiątym rokiem życia.
Co zatem zrobić? Jak wykorzystać te naturalne zdolności dzieci? Można pobudzać ciekawość i kreatywność maluchów podczas wspólnych zabaw i gier. W Internecie pełno jest wskazówek na temat tego, jak rozwijać dziecięce zdolności i jak rozbudzać w nich ciekawość. Dobrym rozwiązaniem jest także znalezienie w swojej okolicy warsztatów dla najmłodszych, które zachęcą je do odkrywania świata.

- Zachęcam do udziału w zajęciach pokazowych. To nic nie kosztuje, a rodzice mogą przekonać się o tym, czy ich dziecku podoba się na zajęciach. – zaprasza pan Wojtek i dodaje: - Jeśli nie ma takiej możliwości, zapraszam do odszukania naszej fundacji w Internecie. Tam podpowiemy rodzicom, jak samodzielnie pracować z dziećmi.

Zatem to od rodziców zależy, jakie wspomnienia dzieci wyniosą z lat szkolnych. Czy nauka będzie zabawą czy nudnym szkolnym obowiązkiem. Wykorzystując teorię nauki poprzez doświadczanie nuda nie wchodzi w grę. Nigdy w życiu!

W tym roku zajęcia odbywać się będą w Chorzowie, Bytomiu, Rudzie Śląskiej, Tarnowskich Górach. Zapraszamy do kontaktu pod numerami telefonu (32) 249 39 47 lub 695672243 lub na stronę http://www.kombinatory.pl

Tagi
Galeria
Zajęcia dla dzieci
Logo
Komentarze
brak komentarzy
 Na zakupy dodaj produkty
Foremki silikonowe do muffinek (6)
Cena: 9,90 zł

Wyjątkowy zestaw 6 foremek do wypieku muffinek wykonanych z wysokiej jakości silikonu. Silikon odporny jest…

Forma silikonowa MOTYL
Cena: 17,70 zł

Wykonana z wysokiej jakości silikonu forma do wypieku ciasta w kształcie motyla- zachwyci dzieci i…

Zestaw do pieczenia dziecięcy
Cena: 27,70 zł

Dzieci z chęcią pomagają swoim rodzicom w kuchni. Będą bardzo dumne, jeśli chociaż kilka przyrządów…DK Zacisze
 2 PAŹ 2021 sob. 10:00 - 14:00
Dom Kultury Zacisze w Warszawie , Warszawa (Targówek)

Przygoda z akwarelą i cyklem malowania owoców techniką akwareli. Zobacz więcej »

pl
 19 KWI - 15 KWI 2026 14:00
Akademia Jazdy Konnej Biały Jednorożec , Poznań (Poznań-Nowe Miasto)
Naturalion dookoła świata
 3 - 4 PAŹ 2021 9:30 - 15:30
Teatr Cortiqué Anny Niedźwiedź , Poznań (Poznań-Jeżyce)

Baletowy spektakl dla dzieci z elementami akrobatycznymi i wokalnymi. Zobacz więcej »

loading
Punkt startowy:
loading
Jak chcesz aby Twoje dziecko spędziło czas?
Aktywność sportowa
Rozrywka na weekend
Nauka przez zabawę
Wydarzenie kulturalne
Warsztaty i kursy
Masz konkretne oczekiwania?
Skorzystaj z naszego katalogu!
Data od:
Data do:
Wybrane miasto:
Newsletter
Reklamy
Kronika rodzinna
Obozy narciarskie
data założenia: 04.12.2014 21:01
Ostatni post: 04.12.2014 21:03

Zapraszamy miłośników białego szaleństwa na obóz narciarski Zobacz więcej »

Kirunek Kolonia Harsz

Wreszcie wypłynęliśmy! 4 żaglówki pod wspólną banderą wypłynęły z Giżycka ku nowej przygodzie. Zobacz więcej »

Partnerzy:
BEZPIECZNY STOK
Klub Mamuśki
PayU
SOSrodzice.pl
Świadoma Mama
Szlak Rzemiosła
Teatr Animacji w Poznaniu
Teatr Będzin
Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka
BEZPIECZNY STOK
Klub Mamuśki
PayU
SOSrodzice.pl
Świadoma Mama
Szlak Rzemiosła
Teatr Animacji w Poznaniu
Teatr Będzin
Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka
Poleć nas na Facebook i G+
Twitter Pinterest
Strona używa cookies (ciasteczek)
Zamknij

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności