Kategoria:

    Dom kultury     Ośrodkek kultury     Centrum Edukacji

Akademia Twórczego Przedszkolaka

Akademia Twórczego Przedszkolaka
Adres
ul. Krupnicza 38

31-123 Kraków (Kraków-Śródmieście)

Telefon: 12 422 44 42, fax: 12 422 52 05

sekretariat@cmjordan.krakow.pl

www.cmjordan.krakow.pl

Informacje

Akademia Twórczego Przedszkolaka to alternatywna, innowacyjna forma edukacji przedszkolnej skierowana do dzieci w wieku 3.5 – 5 lat, realizowana od 1985 roku przez Centrum Młodzieży im. dr. Henryka Jordana w Krakowie.

Nasze atuty to: autorski program wychowania przez sztukę, praca z dziećmi w oparciu o pedagogikę zabawy oraz techniki twórczego myślenia, edukacja ekologiczna i regionalna, niewielkie grupy prowadzone przez doświadczonych pedagogów, zajęcia w specjalistycznych, świeżo wyremontowanych pracowniach przy ul. Krupniczej 38 oraz bardzo konkurencyjna cena.

Akademia działa codziennie, od poniedziałku do piątku, w godzinach 7.30 – 16.30 (oferta rozszerzona) lub 9.00 – 15.30 (oferta podstawowa). Zajęcia odbywają się w centrum miasta (ul. Krupnicza 38), w specjalistycznych, bogato wyposażonych pracowniach oraz na świeżym powietrzu (atutem jest np. bliskość Parku Jordana, w planach mamy też stworzenie przy Centrum edukacyjnego ogródka ekologicznego z miniplacem zabaw).

Przedszkolaki pracują w 15-osobowych grupach, co sprzyja efektywnej pracy pedagogicznej oraz indywidualnemu podejściu do każdego dziecka. Akademia zapewnia także możliwość skorzystania z oferty całodziennego wyżywienia za dodatkową opłatą (śniadanie, obiad, podwieczorek). O twórczą atmosferę oraz bezpieczeństwo dzieci na zajęciach dbają prowadzący - wykwalifikowani pedagodzy z bogatym doświadczeniem, absolwenci Uniwersytetu Jagiellońskiego, krakowskiej Akademii Muzycznej oraz Akademii Sztuk Pięknych. Co bardzo ważne: grupy w Akademii nie pracują tylko z jednym lub dwoma stałymi prowadzącymi – nauczyciele o konkretnych specjalizacjach zmieniają się w zależności od rodzaju poszczególnych zajęć i aktywności. Przygotowany w oparciu o pedagogikę zabawy oraz metody i techniki twórczego myślenia program Akademii (zgodny z podstawą programową MEN) umożliwia wszechstronny rozwój przedszkolaków i zapewnia dobry start w szkole. Znalazły się w nim m.in. zajęcia edukacyjne realizowane z zastosowaniem nowoczesnych i sprawdzonych metod pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym, zajęcia artystyczne, nauka języka angielskiego, „Klub Małego Odkrywcy”, a także spacery, wycieczki, wyjścia do teatru, muzeum, kina, itp. Realizowany w Akademii autorski program wychowania przez sztukę obejmuje m.in. zabawy rozwijające kreatywność, rękodzieło dla najmłodszych, zajęcia plastyczne, teatralne, muzyczne, rytmiczne, gimnastyczne i taneczne. Przedszkolaki biorą również udział w projektach z zakresu ekologii, edukacji kulturalnej oraz regionalnej; przez cały rok mają też okazję do prezentacji swoich umiejętności w różnego rodzaju wystawach i konkursach (szczególnie plastycznych) oraz podczas świątecznych i rodzinnych imprez okolicznościowych (Dzień Mamy, Babci, Taty, Dziadka, bal karnawałowy, itp.). Nabór do grup przedszkolnych Akademii Twórczego Przedszkolaka (I grupa: 3.5 – 4-latki, II grupa: 4.5 – 5-latki) na rok 2012/2013 potrwa do 30 kwietnia br. Uwaga: ilość miejsc jest ograniczona! Opłaty: Oferta rozszerzona: zajęcia w godzinach 7.30 – 16.30 – koszt 200 zł/miesiąc Oferta podstawowa: zajęcia w godzinach 9.00 – 15.30 – koszt 180 zł/miesiąc Wpisowe: 300 zł (płatne do końca maja 2012 r.) Całodzienne wyżywienie (śniadanie, obiad, podwieczorek) do wykupienia opcjonalnie – koszt 12 zł/dzień Zapisy i informacje: Pracownia Aktywności Twórczej Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana ul. Helclów 23 a, tel. 12 633 46 28, w. 30 oraz na www.cmjordan.krakow.pl (zakładka „najmłodsi”)

Tagi
     Przedszkole     
Komentarze
brak komentarzy
 Na zakupy dodaj produkty
Foremki silikonowe do muffinek (6)
Cena: 9,90 zł

Wyjątkowy zestaw 6 foremek do wypieku muffinek wykonanych z wysokiej jakości silikonu. Silikon odporny jest…

Zestaw do pieczenia dziecięcy
Cena: 27,70 zł

Dzieci z chęcią pomagają swoim rodzicom w kuchni. Będą bardzo dumne, jeśli chociaż kilka przyrządów…

Forma silikonowa SŁOŃ
Cena: 21,70 zł

Wykonana z wysokiej jakości silikonu forma do wypieku ciasta w kształcie słonia-zachwyci dzieci i dorosłych!…pościel wełniano bawełna licencyjna dla dzieci
 2 GRU - 31 GRU 2020 0:00 - 23:45

Pomysłowe i praktyczne pluszaki z ręczników, pościele z certyfikatem, czy ciepłe pluszowe kocyki. Zobacz więcej »

cyrk rodzinny
 24 - 28 CZE 2019 9:00 - 16:00
StaromiejskieCentrum Kultury Młodzieży , Kraków (Kraków-Śródmieście)

Projekt zajęć artystycznych, sportowych dla dzieci i młodzieżyod 6 do 14 lat. Ruszamy już 24… Zobacz więcej »

loading
Punkt startowy:
loading
Jak chcesz aby Twoje dziecko spędziło czas?
Aktywność sportowa
Rozrywka na weekend
Nauka przez zabawę
Wydarzenie kulturalne
Warsztaty i kursy
Masz konkretne oczekiwania?
Skorzystaj z naszego katalogu!
Data od:
Data do:
Wybrane miasto:
Newsletter
Reklamy
Kronika rodzinna
Obozy narciarskie
data założenia: 04.12.2014 21:01
Ostatni post: 04.12.2014 21:03

Zapraszamy miłośników białego szaleństwa na obóz narciarski Zobacz więcej »

Kirunek Kolonia Harsz

Wreszcie wypłynęliśmy! 4 żaglówki pod wspólną banderą wypłynęły z Giżycka ku nowej przygodzie. Zobacz więcej »

Partnerzy:
BEZPIECZNY STOK
Klub Mamuśki
PayU
SOSrodzice.pl
Świadoma Mama
Szlak Rzemiosła
Teatr Animacji w Poznaniu
Teatr Będzin
Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka
BEZPIECZNY STOK
Klub Mamuśki
PayU
SOSrodzice.pl
Świadoma Mama
Szlak Rzemiosła
Teatr Animacji w Poznaniu
Teatr Będzin
Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka
Poleć nas na Facebook i G+
Twitter Pinterest
Strona używa cookies (ciasteczek)
Zamknij

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności