Kategoria:

    Ferie zimowe     Warsztaty     Zajęcia dodatkowe

ZIMA W MIEŚCIE: WYPRAWA DO ŹRÓDEŁ czyli eko-ZIMA na Zaciszu

[Wydarzenie archiwalne]
DK Zacisze
Data
Miejsce
Dom Kultury Zacisze w Warszawie
ul. Blokowa 1, Warszawa (Targówek)
Dodatkowe informacje
Bilety 260 zł    
Opis wydarzenia

4-8 lutego, poniedziałek-piątek
Karnet: 260 zł. Obejmuje warsztaty Wyprawa do źródeł w godz. 10.00-15.00 oraz zajęcia świetlicowe w godz. 7.30-10.00 i 15.00-16.30.

Zapraszamy dzieci w wieku 6-12 lat na zimową wyprawę po naszej Ziemi, w głąb naszej Ziemi, i… dookoła naszej Ziemi! Przyjrzymy się drzewom, ptakom, zwierzętom. Zajrzymy do źródeł i dowiemy się czym jest ekologia. Nauczymy się jak piękniej, mądrzej żyć i dorastać w zgodzie z naturą i otaczającym nas światem. Przez tydzień będziemy tworzyć, rysować, malować, tańczyć, eksperymentować, giąć, ciąć, budować, bawić się modą. A to wszystko zrobimy używając tylko materiałów ekologicznych!

PONIEDZIAŁEK 4 lutego
Opowiem wam o owadach! Czy stonoga ma sto nóg? A może straszyki są straszne. Dlaczego owady to nie robaki? Na te oraz inne pytania odpowie Wam Adam Włudarski – znawca owadów. W trakcie warsztatów przedstawi Wam kilka faktów oraz ciekawostek o życiu i zachowaniu tych fascynujących zwierząt. Pojawią się istotne tematy dotyczące utrzymania i hodowli zwierząt egzotycznych w warunkach domowych. Zwieńczeniem naszego spotkania będzie zbudowanie terrarium dla patyczaków bądź straszyków.

Aaaale Cyrk! Podczas warsztatów poznamy podstawy żonglerki piłeczkami, obręczami i maczugami. Nauczymy się kręcić talerzykami, poznamy ekwilibrystykę cyrkową na rola-bola oraz triki diabolo i flowerstick.

Ekologiczny plastik! Warsztaty naukowe. Czy plastik może być ekologiczny? pokażemy Wam jak zrobić plastikowe figurki z mleka, a także poznacie ekologiczny plastik, który w 60 stopniach zamienia się ciągnącą plastelinę, z której zrobicie swoja własną ekologiczną figurkę lego :)

WTOREK 5 lutego
Góra śmieci rośnie! Podczas zajęć zrobimy zabawki: z papieru, sznurka, opakowań oraz tkanin. Zajęcia poświęcone będą problemowi śmieci, będącego efektem nadmiernej konsumpcji oraz ukażą możliwości przeciwdziałania problemowi poprzez stosowanie zasady 3R (reduce, reuse, recycle). Podczas zajęć chcielibyśmy pokazać Wam również jak świetnie i kreatywnie można bawić się wykorzystując najzwyklejsze, dostępne w każdym domu przedmioty.

Capoeira! To ruch z elementami tańca, akrobatyki i muzyki. Na zajęciach poznamy podstawy sztuk walki, wariacji akrobatycznych. Nauczymy się gry na brazylijskich instrumentach oraz spróbujemy nauczyć się piosenek w języku portugalskim.

Pyszne wieżowce! Trzymając się zasady 3R na zajęciach plastycznych za pomocą zwykłych kukurydzianych chrupków sięgniecie chmur. Własnoręcznie wykonacie pyyyyszne konstrukcje najwyższych budowli na świecie.

ŚRODA 6 lutego
Zwierzyniec! Warsztat ma na celu poszerzenie wiedzy o sposobie życia rodzimych gatunków zwierząt oraz uwrażliwienie na los dzikich zwierząt w Polsce. W trakcie zajęć wykonamy maski zwierząt, by następnie wcielić się w role lisów, saren, zajęcy czy dzików. Przy pomocy ćwiczeń dramowych zastanowimy się wspólnie, co dzieje się ze zwierzętami gdy, w terytorium ich bytowania ingeruje człowiek, jakie niebezpieczeństwa czyhają na zwierzęta i gdzie mogą one się czuć naprawdę bezpiecznie.

Capoeira! To ruch z elementami tańca, akrobatyki i muzyki. Na zajęciach poznamy podstawy sztuk walki, wariacji akrobatycznych. Nauczymy się gry na brazylijskich instrumentach oraz spróbujemy nauczyć się piosenek w języku portugalskim.

Kolaże-pejzaże! Na zajęciach wykonamy malarskie pejzaże używając wyłącznie naturalnych materiałów takich jak kasze, płatki, nasiona i przyprawy. Spowodujemy, że nasze prace staną się pachnące naturą.

CZWARTEK 7 lutego
Powrót papieru czyli użyteczna makulatura! W czasie warsztatów każdy uczestnik sam zrobi kartkę papieru z makulatury. Przejdziemy cały proces czerpania papieru począwszy od podarcia makulatury, aż po wyczerpanie papieru, który każdy zabierze ze sobą do domu. Papier na miejscu ozdobimy suszonymi roślinami, wycinankami i w ten sposób stworzymy okolicznościową kartkę. Ponadto podczas zajęć poznamy historię papieru, jego rodzaje oraz metody przetwórstwa. Wspólnie zastanowimy się dlaczego i jak oszczędzać papier.

Taniec współczesny! Nawet podczas nauki tańca Street Jazz można udać się do źródeł J. Podczas warsztatów wytańczymy choreografię skupioną na zdrowym podejściu do natury oraz szacunku do istot żywych i wszystkiego co nas otacza.

Papier-mâché! Czym jest? Jak go użyć? Na zajęciach zrobimy z niego duże figury zwierząt oraz zagramy sceny z filmów lub spektakli.

PIĄTEK 8 lutego
Eko moda! Czy wiecie, że największym zanieczyszczeniem na świecie są ubrania? Czas na ekologiczny nurt! Pokażemy, jak można zaprojektować ładne, modne rzeczy wykorzystując ekologiczne surowce!

Ubiory-dzikie stwory! Zaprojektujemy i wykonamy przebrania, używając minimalnej ilości środków i maximum Waszej wyobraźni. Do stworzenia kolekcji wykorzystamy szarą tekturę, kartony i sznurki.

Taniec współczesny! Nawet podczas nauki tańca Street Jazz można udać się do źródeł J. Podczas warsztatów wytańczymy choreografię skupioną na zdrowym podejściu do natury oraz szacunku do istot żywych i wszystkiego co nas otacza.

Więcej: https://zacisze.waw.pl/pl/aktualnosci/zima-w-miescie-wyprawa-do-zrodel-czyli-eko-zima-na-zaciszu

Komentarze
brak komentarzy
 
Najbliższe wydarzenia
DK Zacisze
 19 - 23 SIE 2019 7:30 - 16:30
 26 - 30 SIE 2019 7:30 - 16:30

Co nas czeka? Przygoda ze sztuką! Zobacz więcej »

DK Zacisze
 24 - 28 CZE 2019 7:30 - 16:30

Zapraszamy dzieci w wieku 6-10 lat. Zobacz więcej »
Na zakupy dodaj produkty
Forma silikonowa SŁOŃ
Cena: 21,70 zł

Wykonana z wysokiej jakości silikonu forma do wypieku ciasta w kształcie słonia-zachwyci dzieci i dorosłych!…

Foremki silikonowe do muffinek (6)
Cena: 9,90 zł

Wyjątkowy zestaw 6 foremek do wypieku muffinek wykonanych z wysokiej jakości silikonu. Silikon odporny jest…

Forma silikonowa MOTYL
Cena: 17,70 zł

Wykonana z wysokiej jakości silikonu forma do wypieku ciasta w kształcie motyla- zachwyci dzieci i…Półkolonie zimowe
 24 CZE - 30 SIE 2019 9:00 - 16:00
Mały Inżynier Warszawa , Warszawa (Ursynów)

Półkolonie Małego Inżyniera to idealny wybór dla młodych naukowców zainteresowanych naukami ścisłymi. Zobacz więcej »

loading
Punkt startowy:
loading
Jak chcesz aby Twoje dziecko spędziło czas?
Aktywność sportowa
Rozrywka na weekend
Nauka przez zabawę
Wydarzenie kulturalne
Warsztaty i kursy
Masz konkretne oczekiwania?
Skorzystaj z naszego katalogu!
Data od:
Data do:
Wybrane miasto:
Newsletter
Reklamy
Kronika rodzinna
Obozy narciarskie
data założenia: 04.12.2014 21:01
Ostatni post: 04.12.2014 21:03

Zapraszamy miłośników białego szaleństwa na obóz narciarski Zobacz więcej »

Kirunek Kolonia Harsz

Wreszcie wypłynęliśmy! 4 żaglówki pod wspólną banderą wypłynęły z Giżycka ku nowej przygodzie. Zobacz więcej »

Partnerzy:
BEZPIECZNY STOK
Klub Mamuśki
PayU
SOSrodzice.pl
Świadoma Mama
Szlak Rzemiosła
Teatr Animacji w Poznaniu
Teatr Będzin
Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka
BEZPIECZNY STOK
Klub Mamuśki
PayU
SOSrodzice.pl
Świadoma Mama
Szlak Rzemiosła
Teatr Animacji w Poznaniu
Teatr Będzin
Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka
Poleć nas na Facebook i G+
Twitter Pinterest
Strona używa cookies (ciasteczek)
Zamknij

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności